вівторок, 29 вересня 2020 р.

Свіча Голокосту не згасне


Сьогодні – 79-ті роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, які нацисти вчинили у 1941-1943 роках. День пам’яті Жертв Бабиного Яру Україна відзначає щороку 29 вересня.

29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року вони вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч людей, в тому числі і дітей. 34 тис. людей нацисти вбили за перші два дні розстрілів. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом, – ще близько 17 тисяч осіб.

Вшановуючи память загиблих у  на уроках iсторii пройшли  бесіди про трагічні події у Бабиному Яру , а також про інші злочини, скоєні нацистами під час окупації України. На уроках iнформатики - перегляд документальних фільмів про трагічні події в роки Другої світової війни, концтабори та масове знищення людей. Голокост.

понеділок, 28 вересня 2020 р.

У НАС НОВЕ ВІДЕО!

 УЧНІ 9-А КЛАСУ СТВОРИЛИ  Й ОПУБЛІКОВАЛИ НА НАШОМУ КАНАЛІ ВІДЕО ПРО ЗАХОДИ ДО ДНЯ БЕЗ АВТОМОБІЛІВ ТА СВОЮ УЧАСТЬ У НЬОМУ!

https://www.youtube.com/watch?v=E_fMjaGQFwY



ПІДСУМКИ ТИЖНЯ СТАЛОЇ ЕНЕРГІЇ

https://view.genial.ly/5f61bc1c3c6c490cee94ba39/presentation-l

 


Ось і промайнув  ТИЖДЕНЬ СТАЛОЇ ЕНЕРГІЇ.

 Цікаво та змістовно пройшлигодини спілкування, перегляди мультфільмів та корисних відеороликів, переможці конкурсів отримали свої нагороди!


 https://ru.padlet.com/MAVKA/a403vyq1vhxaipwa

Енергозбереження – це діяльність,  спрямована на раціональне одержання енергії , економне її використання і пошуки альтернативних джерел енергії.

ПЛАКАТИ СТВОРЕНІ УЧНЯМИ




1. https://view.genial.ly/5f61d6b979626a0d71285c9f/vertical-infographic-zberezhennya-energiyi

2. https://view.genial.ly/5f61bc1c3c6c490cee94ba39/presentation-l

3. https://view.genial.ly/5f630e223c6c490cee94cfcb/vertical-infographic-1

БУКЛЕТИ





четвер, 24 вересня 2020 р.

РОЗПОЧАЛОСЯ ГОЛОСУВАННЯ!



ЗАПРОШУЄМО ВАС ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ГОЛОСУВАННІ. ПЕРЕД ВАМИ РОБОТИ УЧАСНИКІВ 2 ТУРУ КОНКУРСУ МАЛЮНКІВ🖍✏️✏️, ЯКИЙ ПРОХОДИТЬ В РАМКАХ ТИЖНЯ СТАЛОЇ ЕНЕРГІЇ💡🔋. ПОСТАВТЕ ЛАЙК 👍❤️НА ТІЙ РОБОТІ, ЯКА ВАМ ЗДАЄТЬСЯ КРАЩОЮ! ГОЛОСУВАННЯ ТРИВАЄ ДО16.00 25.09.2020




ТУТ ВИ ЗМОЖЕТЕ ПЕРЕГЛЯНУТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЗАХОДИ...

ТИЖДЕНЬ СТАЛОЇ ЕНЕРГІЇ ТРИВАЄ...!

понеділок, 21 вересня 2020 р.

День без автомобілів

 


Як важливо для нас дихати? А як важливо для нас дихати свіжим повітрям? Як важлива для нас фізична активність? Найактуальніша тема в нашому сучасному світі. Для багатьох з нас використання автотранспорту вже давно є чимось природним і не викликає ніяких протиріч. Зрідка повз нас проходять ненав’язливі думки про те, а що було б, якби автомобіль так і не був винайдений. Хтось відкидає подібні думки геть, хтось починає мріяти, згадуючи про те, що це вже колись було. Було, тільки не з нами, тільки не в нашому житті.

За іронією сформованих обставин і матеріалами проекту, ідея мінімізації використання автотранспорту, працюючого на двигуні внутрішнього згоряння виникла з початку знаменитої нафтової кризи 1973-го року, яка до цих пір вважається найбільша у світовій топлівоенергетічній галузі. Вона оголила безліч проблем, пов’язаних з використанням чорного золота. Як відомо - прогрес не стоїть на місці і розуміння нашої не здорової залежності від нафти плюс наростаюча екологічна напруженість призвели до того, що з 1994-го року в світовому співтоваристві стали звучати все більш відверті заклики хоча б якось скоротити використання автотранспорту. Так виник символічний «День без автомобілів», який став періодично проводитися в країнах Європи 22-го вересня, а потім поширився і по всьому світу.

Наростаюча популярність Всесвітнього Дня без автомобілів цілком зрозуміла. Крім того, багато хто з нас вже зараз розуміють, що двигуну внутрішнього згоряння, котрий працює на перероблених нафтопродуктах, є безліч прекрасних і перспективних альтернатив. Це не тільки нові технології, які приходять на зміну бензиновим і дизельним двигунам, але і добре забуті старі - велосипеди, громадський транспорт і піші прогулянки. У багатьох з нас це може викликати іронічну посмішку, проте давайте задумаємося і спробуємо провести тільки один день без використання особистого автотранспорту. Цим ми неодмінно внесемо істотний внесок не тільки в наше власне здоров’я, здоров’я наших дітей і близьких, але здоров’я нашої рідної планети, позитивно впливаючи на оточуючу нас екологію!


https://edu.glogster.com/glog/22/41ea3vuclee/

ВІТАЄМО З ДНЕМ МИРУ!!!


 Вся Земля

Мов скатертиною
Розцвіте серед зими
Буде мир над Україною!
Буде мир і будем ми!

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.
До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте, у резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.
В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня – Міжнародний день миру.
Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.


З метою формування глибокого розуміння питань, пов’язаних із миром, розширення знань учнів про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу, поваги до людей різних національностей у школі пройшла низка заходів.
Представники  9-х класів (Андреєва Аліна, Шаптала Руслана, Чепурна Анастасія) підготували та провели руханки з учнями 1-4 класів руханку "Симфонія Миру", 9-ті класи не залишилися осторонь і долучились до руханки. Учні 3-х та 5-х класів реалізували міні-проект 

«Діти всієї ЗЕМЛІ за МИР!», 6-А клас протягом дня брали участь у акції "Діти України за Мир!", а 7-Б клас створив дерево "Мир для мнене - це...!". Протягом дня працювала фото-зона  «МИ ЗА МИР!»

Нам потрібне мирне небо,
Синє-синє, світле-світле,
Миру нам сьогодні треба!

пʼятниця, 18 вересня 2020 р.

ТИЖДЕНЬ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

                             


З 21.09 по 26.09 у школі проходить 

                                  ТИЖДЕНЬ СТАЛОЇ ЕНЕРГІЇ

КОРИСНІ ПОРАДИ ЩОДО РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГІЇ В ПОБУТІ

Усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту можна розділити на чотири напрями:

  1. Заощадження ресурсів: електроенергії, води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами, приймати душ замість ванни, встановити холодильник на значній відстані від джерел тепла, не лишайте електроприлади в режимі очікування.

  2. Утеплення приміщення. Заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, стін, модернізація системи вентиляції та інші заходи зменшать втрати тепла в приміщені, в житловому будинку.

  3. Встановлення приладів обліку дозволить не тільки платити лише за спожиті ресурси, але і контролювати витрати енергоносіїв та регулювати їх споживання.

  4. Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії.

 

№ п/п

Назва заходу

Дата

Клас

Відповідальній

1

Виставка малюнків на тему «Збережемо електроенергію, воду, тепло»

24.09

1-4 класи

Класоводи

2

 Створення буклетів «Природні джерела енергії»

21-24.09

8-9

Тимченко Ю. С.

Калєкіна О. М.

3

Година інформування

«День енергозбереження»

Протягом тижня

1-11

Класні керівники

4

Створення інтерактивного плакату  та ознайомлення з ним учнів та батьків через соціальні мережи «Збереження енергії – справа кожного громадянина»

Протягом тижня

5-11

Сарафанова М. А.

Андреєва Н. О.

5

Онлайн-тестування з енергозбереження

24-25.09

9-10

Сарафанова М. А.

6

Перегляд відеороликів та мультфільмів

Протягом тижня

1-11

Класні керівники Сарафанова М. А.

7

Висвітлення заходів на сайті та офіційних сторінках у соціальних мережах

28.09.20

 

Сарафанова М. А.

ОСІНЬ РУДОГО КОЛЬОРУ


 17 вересня на базі ЗОШ № 1 для учнів 5-х класів працівники ЦКД ім. Леоніда Бикова провели конкурсну ігрову програму «Осінь рудого кольору». Перший місяць осені – сонячної та привітної, діти відзначили веселими іграми,  а в пригоді їм стали азарт, спритність, кмітливість і винахідливість. Школярі дружно відповідали на питання вікторини, відгадували загадки, підбирали потрібні відповіді на картках: «Збери ягоди», «Їстівне та неїстівне», «Пантоміма». У творчій майстерні діти зліпили з пластиліну веселих їжачків. А ще охоче брали участь у веселих рухливих естафетах: «Шишки-горішки», «Урожай для білочки», «Збери листя» і «Біг по калюжах».  На одному диханні пройшов конкурс. Дружно і згуртовано працювали учні, ще раз радіючи сонячним осіннім дням. За підсумками визначили, що перемогла дружба.

http://dk-bykova.in.ua/2020/09/18/osin-rudogo-koloru/

ДЯКУЄМО ОКСАНІ ВОЛОДИМИРІВНІ ТА МАРИНІ ВІКТОРІВНІ ЗА ЦІКАВИЙ ТА ЗМІСТОВНИЙ ВІДПОЧИНОК!!!

субота, 12 вересня 2020 р.

Спливає час за віком вік.

 Життя незмінне тріумфує.
 Скрізь, де проходить чоловік,
 Там завжди поруч спорт крокує. 
Традиційно на початку нового навчального року в школі було проведено «Олімпійський тиждень», у рамках якого організовано чимало цікавих заходів: тематичні виховні години, інформаційні хвилинки, олімпійські уроки, конкурс малюнків, спортивні змагання між класами, які мали на меті пропагувати серед дітей та учнівської молоді здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом. 
 Протягом Олімпійського тижня школярі ознайомилися з ідеями олімпізму, історією розвитку Олімпійських держав, олімпійськими традиціями, звичаями та легендами різних країн світу, досягненнями України в галузях спорту. 
Юні олімпійці взяли активну участь у різних масових фізкультурно-оздоровчих заходах і конкурсах на олімпійську тематику. Для учнів 1-4 класів пройшли змагання «Старти надій» та конкурс малюнків «Ми за здоровий спосіб життя», представники 5-6 класів взяли участь у легкоатлетичних змаганнях, а для учнів 7-11 класів були організовані змагання з футболу та волейболу. Кожен клас підготував газету «Здоров’я кожної людини – це її багатство». Бiблiотекар, Мезенова Г. О., як завжди брала активну участь у проведеннi тижня, вона пiдготувала тематичну добiрку книжок та мультфiльмiв.
 Спортивно-оздоровчі заходи в рамках Всеукраїнського олімпійського тижня були змістовними, масовими та веселими, тому всі учасники залишилися задоволеними й щасливими. Ми ще раз переконалися, що в нашій школі працюють і вчаться розумні, творчі, сильні, спритні й сміливі люди. Зичимо всім учасникам фізичного здоров’я й краси, олімпійського довголіття, спортивних та життєвих перемог, плідної праці та успіхів у всіх звершеннях!
 «Ми намагаємося заохотити якомога більше дітей до занять фізичною культурою і спортом, щоб вони відмовлялися від шкідливих звичок». 
То ж на вустах твоє ім’я 
У місті, в чумі і в наметі. 
О Спорт! Ти — мир та надбання 
Усіх народів на планеті!

вівторок, 8 вересня 2020 р.

Міжнародний день грамотності

Ви вважаєте себе грамотною людиною? Впевнені? Вміння читати - лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей, близьких і сім’ї - це більш вагома частина вміння бути грамотним, хоча і не завжди вирішальна. Ви часто вмієте використовувати прочитане з користю? Це просто - лише потрібно намагатися бути трохи більш уважним, трохи більш терплячим, по можливості не плутати «грішне» з «праведним» і обов’язково не спостерігати себе в очах своїх мудрецем, інакше ви можете так і не помітити користі тієї інформації, яка раптово з’явилася перед вами. Чи страшно бути неграмотним? А що таке «грамотність»? Не виключено, що це - «ефективність» використання інформаційних даних, здатність постійно знаходити комунікаційні напрямки, творчий момент, мета якого - більш природне поліпшення якості життя. Згідно з прогнозами, до 2020-го року, молодим фахівцям, щоб знайти роботу і бути конкурентно спроможними на ринку праці, вкрай необхідні будуть такі навички, як комунікабельність, вміння працювати в команді, здатність творчо та інноваційно підходити до вирішення поставлених завдань, а також критичне мислення. Міжнародний день грамотності - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Відзначається щорічно відповідно до рішення 14-ї сесії ЮНЕСКО 1.141. Грамотність - свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак грамотність для всіх - дітей, молоді та дорослих - ще не до кінця досягнута мета. Боротьба з неписьменністю як і раніше залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, більше 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи. Безліч дітей, молодих людей і дорослих, охоплених шкільними або іншими освітніми програмами, не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в умовах сьогоднішнього світу, що стає все більш складним. Існує явна необхідність у розгортанні програм поширення грамотності, які були б спрямовані на групи учнів, що вимагають до себе особливої уваги, і в першу чергу до них належать жінки та дівчата, що залишилися за дверима школи. Там, де чоловіки й хлопчики не мають можливості одержання якісної освіти, вони теж потребують особливої уваги.

субота, 5 вересня 2020 р.

5 вересня далекого, 1943 року, розпочалися запеклі бої за Краматорськ. Цього дня місцеві мешканці чекали довгих 22 місяці. То були страшні місяці голоду, жорстоких знущань, принижень та випробовувань. Бої за Краматорськ були короткими, але кровопролитними. За час окупації ворог перетворив місто на добре укріплений район, оточивши його мінними полями, протитанковими ровами та встановивши важку артилерію. В багатьох місцях були розташовані доти та дзоти. 6 вересня стало вирішальним днем в операції із визволення міста. Від самого ранку й до пізднього вечора, мужньо та рішуче, наші частини просувалися вулицями Краматорська, долаючи супротив ворога. І хоча бої на околицях міста продовжувались ще наступного дня (найзапекліші - за взяття висоти 141 - Крейдяної гори, яку відвоювали в окупантів 7 вересня о 10:00), саме 6 вересня ми святкуємо як день визволення Краматорська від нацистських загарбників та вважаємо його другим Днем народження рідного міста. Нажаль, в запеклих боях тоді загинули 750 бійців. В останній путь їх проводжали усім містом. Відтоді минуло 77 років, але пам̓ять про славний подвиг наших дідів та прадідів жива. Минає час, біль втрати потроху згасає, але пам̓ять про той величезний подвиг наших дідів та прадідів буде жити у віках. Нажаль, з кожним роком учасників бойових дій стає все менше. Ми ніколи не забудемо цього й довіку будемо дякувати за свободу. Бажаємо всім, насамперед, здоров̓я, миру та злагоди. Нехай усі негаразди оминають вас і кожен день буде сповнений лише добром.

Міжнародний день благодійності

Міжнародне співтовариство на рівні Генеральної Асамблеї ООН глибоко стурбоване тим фактом, що злидні як і раніше зберігаються практично у всіх державах світу. Це стосується насамперед країн, що розвиваються, але часто створюється враження, що подібні явища не залежать ні від рівня економічного, культурного чи соціального розвитку. Деякі сміливі заяви з приводу того, що сучасне суспільство цілком здатне подолати, в перебігу найближчих 15-20-ти років, то негативне явище, яке мається на увазі під поняттям злиднів, коли хтось живе за межею бідності, багатьом здаються наївними висловлюваннями. Злидні супроводжують нас з незапам’ятних часів і можуть бути обумовлені різноманітними причинами і обставинами, залежними і абсолютно незалежними від людини. Воні схожі на якесь випробування і нашу, на жаль, іноді гідну спадщину. Воні небезпечні і непередбачувані. Воні уособлюють собою щось жахливе і зовсім не бажане. Єдина ефективна зброя проти них - це благодійність. У сучасному розумінні благодійність не сильно відрізняється від тих понять і принципів, які були притаманні цьому явищу протягом всієї історії нашого людства. Творити благі і добрі безкорисливі справи, милосердя чинити тим, хто потребує цього особливо, завжди було гідним і шанованим заняттям. Ідея внести «День благодійності» в офіційний державний або міжнародний календар, за даними проекту DilovaMova.com, не нова. Приміром, 13-го грудня 2007-го року Президентом України, згідно до Указу № 1220/2007, другу неділю грудня було зроблено офіційним днем, присвяченим благодійності на державному рівні. Офіційний «Міжнародний день благодійності» був затверджений дещо пізніше, 17-го грудня 2012-го року на 58-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, що відображено у відповідній резолюції № 67/105 і відзначається 5-го вересня. Той факт, що сучасне співтовариство усвідомило необхідність і цінність благодійності в процесах розвитку і зміцнення нормальних людських взаємин, радує і безперечно є дуже позитивним зрушенням в офіційній міжнародній політиці

пʼятниця, 4 вересня 2020 р.

Володимир Сікевич, генерал-хорунжий армії УНР

1870, 5 вересня – у місті Тараща на Київщині народився Володимир Сікевич, генерал-хорунжий армії УНР, посол УНР в Угорщині.
Походив із дворянської сім’ї. Полковник генерального штабу та генерал-майор царської армії. Був двічі поранений під час Першої світової війни. Нагороджений п’ятьма орденами і Георгіївською золотою зброєю. Наприкінці 1917-го українізував 6-й запасний піхотний полк і присягнув Україні. Старшина Гайдамацького коша Слобідської України. Воював із військом Михайла Муравйова за Київ, визволяв від більшовиків Лубни, Конотоп, Полтаву. Із загонами, сформованими переважно з мешканців східних областей України, в 1918-му переможним маршем пройшов Слобожанщиною та Донеччиною, які вважалися пробільшовицькими. В 1920-1924 роках – офіційний і повноважний посол УНР в Угорщині. Угорщина стала першою державою, яка офіційно визнала УНР. Емігрував до Канади, де організував Товариство вояків Армії УНР. Став провідною фігурою в українському русі опору більшовикам. Його називали «Українським левом». Представляв українське військо на зустрічі з королевою Англії Єлизаветою та королем Георгом. Помер 27 липня 1952-го в Торонто (Канада).

середа, 2 вересня 2020 р.

2 вересня 2020 року у світі відзначається 75-та річниця закінчення Другої світової війни

Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають понад 50 млн осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин. Для України Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із німецьким вторгненням в Польщу. До 120 тис. українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тис. з них загинуло протягом місяця війни. Також 1 вересня Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. Між 12 та 22 вересня Львів пережив подвійну облогу із заходу нацистськими військами, із сходу – радянськими.
. СРСР вступив в Другу світову війну 17 вересня 1939 р. на боці нацистської Німеччини. В цей день радянські війська вступили в Польщу на допомогу німецьким та окупували Західну Україну та Західну Білорусь. Протягом двох років Москва була союзницею Берліна, що у 1940 р. ледь не призвело до війни Великої Британії та Франції проти СРСР. Нацистсько-комуністичний союз був зруйнований 22 червня 1941 р. із німецьким вторгненням в СРСР. Протягом року з початку німецько-радянської війни Україна була окупована військами Третього Райху, вигнання нацистів розпочалося восени 1943 р. і завершилося наприкінці 1944 р. Український напрям був головним на Східному фронті: тут діяло від 50 до 75% всіх дивізій Вермахту і половина всіх радянських сил. Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тис. осіб), Польщі (120 тис.), СРСР (більше 6 млн), США (80 тис.) і Франції (6 тис.), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис. в УПА) – разом 7 млн осіб. Понад 2,5 млн українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тис. стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі. Для України ІІ світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За Україну воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя. Кожна сторона протистояння на українських землях намагалася продемонструвати свою прихильність до українства, але єдиним справді українським суб’єктом у роки війни був визвольний рух – передовсім, Українська повстанська армія. З різних причин на німецькому боці воювало до 250 тис. українців та до 50 тис. було мобілізовано до армій союзників Третього Райху. Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 2,8 млн українських військових і підпільників зі всіх сторін, 5,2 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу. Отже, безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8 млн осіб, ще 2,4 млн склали втрати ненародженими. Матеріальні збитки становили 285 млрд тогочасних рублів (40% загальносоюзних страт). Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств
1 вересня 2020 року є дуже незвичним для учнів та вчителів, адже вперше школа розпочала навчання в умовах пандемії. 1 вересня у школі пройшло свято Першого дзвоника. У цей день шкільне подвір'я знову наповнилося веселими мелодіями, яскравими барвами осінніх квітів, дитячим щебетанням, посмішками юнаків та дівчат День знань був яскравим, емоційно насиченим та дуже зворушливим,адже випускники вже зрозуміли,що таке свято у школі для них є останнім,а першокласники відкрили для себе нову сторінку, де все вперше - перший дзвоник,перша вчителька, перший урок і, навіть, посвята в першокласники . Голосно звучала урочиста музика,звідусіль лунали теплі слова, і кожне дитяче серце, хвилюючись, відгукувалося на заклик першого дзвінка. Віршами, танцями, співами вітали наймолодших школярів їх старші колеги. Нажаль, урочисті збори з посвятою у першокласники відбулися лише для учнів 1 та 11 класів, а всі інші відправилися в цікаві подорожі Україною.
Не забули класні керівники нагадати дітям про правила користування засобами індивідуального захисту (масками) та правила використання антисептиків.