пʼятниця, 27 березня 2020 р.

Міжнародний день театру

Вітаємо всіх з ДНЕМ ТЕАТРУ!!!
Майже, кожен з нас, хоча б один раз у житті брав участь у шкільних постановках, а це теж акторство.



Цікаво, що японський театр кабукі, де всі ролі, навіть жіночі, грають чоловіки, заснувала саме жінка. Її звали Окуні і вона була служницею якогось святилища в 17 столітті. Вона та інші жінки виконували тоді також всі ролі, в тому числі і чоловічі. Однак незабаром керівництву країни не сподобалася ця аморальна атмосфера і жінок в театрі кабукі замінили юнаками, а згодом зрілими чоловіками. У наш час традиції вже не настільки сильні, і в деяких трупах жіночі ролі стали знову виконувати жінки.
А вот Пітера Пена в театральних постановках частіше грають не хлопчики, а жінки мініатюрної статури. Однією з причин цього стало те, що в Англії в перші десятиліття 20 століття, коли Джеймс Баррі написав твір, діяв закон, що забороняє дітям до 14 років працювати після 21 години.Міжнародний день театру був встановлений у 1961 році IX конгрессом Міжнародного інституту театру (МІТ).
Діяльність організації, згідно з її уставом, повинна бути спрямована на „укріплення миру і дружби між народами, на розширення творчого співробітництва всіх діячів світу”.
Членом МІТу Радянський Союз став ще в 1959 році. З 1961 року СРСР – постійний член виконавчого комітету МІТа.
Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів.

вівторок, 24 березня 2020 р.

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз




Стародавні мікобактерії віком понад тисячу років, як вважають вчені, з’явилися спочатку на Африканському континенті майже 70 тисяч років тому. Генетично вони сильно відрізнялися від сучасних збудників туберкульозу в Європі і Америці, однак ці бактерії показали найбільшу спорідненість з мікобактеріями, що викликають захворювання тюленів і морських левів. За припущенням вчених, їх міграції від берегів Африки до Америки мимоволі і посприяли ці тварини. Але не тільки ці тварини можуть бути переносниками туберкульозу. Домашні тварини так само могуть переносити ці мікобактерії.
Туберкульоз прийшов до Європи приблизно 7 тисяч років тому, як повідомляють шотландські вчені в науковому журналі PLoS One. До цих висновків вони прийшли, вивчивши людські останки часів неоліту, захоронення на території Угорщини.
Дослідники з’ясували, що на поширення захворювання в значній мірі впливають в першу чергу соціальні чинники. Іноді туберкульоз називають хворобою бідних.
Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз відзначається щорічно 24 березня згідно Указу Президента України № 290/2002 від 22 березня 2002 року. У цей день також відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Він виник за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і приурочений до дня, коли німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.
Нагадаємо, що за даними ВООЗ близько однієї третини населення світу інфіковано бактерією, що викликає туберкульоз. Хвороба розвивається лише у невеликої частини інфікованих людей. Підвищений ризик розвитку туберкульозу у людей з ослабленою імунною системою. Імовірність розвитку активного туберкульозу приблизно в 26-31 разів вище у людини з ВІЛ.

пʼятниця, 20 березня 2020 р.

Міжнародний день щастя



Чим старше ви стаєте, тим більш, просто зобов’язані бути щасливішим! Щасливі люди живуть довше. Дослідники старіння з Інституту Альберта Ейнштейна виявили, що 243 учасника-довгожителя мали позитивне ставлення до життя.
Для того, щоб бути щасливим, дуже важливі релігія і спорт. Доведено, що вони постачають нас порціями щастя - маленькими, але зате регулярними. Танець, наприклад, також могутня річ, він теж здатний приносити щастя. JL Ханна в книзі «Сила Танцю: Здоров’я та зцілення» пояснює, що танець зміцнює імунну систему, зменшує стрес і його негативні наслідки. Американська Асоціація Терапевтичного Танцю наводить дані про користь танцювальної терапії для хворих на рак, аутизм, хворобу Паркінсона і депресію.
Якщо Ви навіть будете усміхатися, нехай на самоті і зовсім без причини, то м’язи подадуть сигнали в мозок, і Вам дійсно буде радісно.
Кофеїн в розумних дозах не тільки підвищує уважність, він також може поліпшувати настрій. Кілька досліджень показують наявність зв’язку між споживанням кофеїну і зниженим ризиком депресії і самогубств. При цьому в одному з цих досліджень мова йде про вплив кави, а в інших - ще й про аналогічний вплив чаю.
Щастя - річ суб’єктивна. Те, що одного радує, в іншого може викликати зовсім іншу реакцію. Але все ж прослуховування сумної музики, схоже, у багатьох людей по всьому світу піднімає рівень щастя. Одне дослідження показало, що це дозволяє регулювати негативний настрой, а також заспокоює людей.
Формулюючи цілі, краще виражатися дуже конкретно і ставити цілі реально досяжні. Тоді ви неодмінно будете щасливішими!
Будь-яка людина, що перебуває при здоровому глузді і тверезому розумі, прагне бути щасливою, або хоча б зовсім не проти того, щоб бодай зрідка, але відчувати такий стан, при якому присутнє почуття найбільшого внутрішнього задоволення своїм власним буттям, повноти і осмисленості життя. Когось це почуття залишає дуже рідко, хтось, навпаки, вже й забув, що може відчувати щось подібне, але бути щасливою людиною здавалося б дуже просто і дуже природньо.
Увага до питань щастя супроводжувала людство протягом всієї його історії. Про це написано і сказано так багато, що напевно окремо взятій людині не вистачить і усього її життя, щоб ознайомитися з повним переліком думок і міркувань з цього приводу. Однак, у спробі узагальнити цей величезний матеріал, цілком впевнено можна стверджувати, що питання щастя впритул стосується і моментів внутрішньої свободи людини, і зовнішніх факторів, які супроводжують її життя, таких понять як совість і честь, почуття власної гідності. І навіть взагалі може бути тісно пов’язане зі, здавалося б, зовсім незначними причинами та обставинами, які у багатьох просто можуть викликати відверту іронічну посмішку. Щастя можна легко втратити або позбутися. А його подальше здобуття або повернення може коштувати людині великих і неймовірних зусилль, забирати неабияку кількість сил та часу.


20 березня відзначаємо День Землі

У всьому світі 20 березня , з ініціативи ООН, святкується День Землі.
Існує два Дня Землі – сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення , а другий – 22 квітня . Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий – екологічну. Дата 20 березня була обрана і офіційно затверджена у 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення.

субота, 14 березня 2020 р.

День українського добровольця

Хоч це Свято і є новим для національного календаря України, проте явище, якому воно присвячено, споконвіку супроводжує дружній український народ. Яскрава національна риса, благословення і традиція українського народу - бути небайдужим до свого сьогодення та майбуття, до долі своїх дітей, честі і пам’яті своїх славних батьків.
Череда сучасних подій, які підштовхнули офіційні державні структури до створення цього Дня, ще далека від завершення. Вони мали свій початок з глибокої підготовки "братнім" північним сусідом чергової агресії і окупації українських земель. "Робота", яку він провів у цьому напрямку була майже успішною. З кінця 2013 року і особливо з 20-х чисел лютого 2014 року це вже було неможливо приховати. Почалася окупація Кримського півострова.
Офіційна державна машина демократичної України, яка ще не оговталася від системної кризи кремлівських резидентів, як втім і широке міжнародне співтовариство, відчула справжній шок. Да і держава агресор знаходилася в числі "гарантів" суверенітету і територіальної цілісності України.
Часу на повноцінну офіційну координацію для повномасштабної протидії цій агресії просто не було, тим більш агресор став шантажувати світове співтовариство нанесенням ядерних ударів по території Європи та України. У цей, один з найскладніших для країни і світу моментів історії, Україні першими на допомогу прийшли саме прості українські добровольці.

середа, 11 березня 2020 р.

Фото-квест «Пізнаємо генія»


«…по-моєму, нема прекраснішого, нема солодшого
видива, ніж образ щасливої людини»
«…одухотворене щастям обличчя людини; більш
високого, прекрасного в природі я нічого не знаю»
Тарас Шевченко
 10 березня в рамках тижня «Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш» було
проведено фото-квест. Квест проходив між 4 командами. До участі у квест-марафоні  запрошено учнів 5-6 класів. Учням запропонували виконувати завдання по станціях та робити фотозвіти






Метою заходу стало долучення учнів до ознайомлення з творчістю та життям українського Генія, адже Слово Кобзаря - це не тільки духовна зброя, оберіг нашого народу, але й будівничий нашої держави, і від того, як ми дослухаємося до нього, залежить майбутнє не лише України, але й, можливо, цілого континенту.
           Та головна нагорода цього заходу – промені щастя в  дитячих очах, які є непідробним доказом того, що вирує життя у школі, підростає у нашому народі творча молодь, яка піде далі у добрих справах.


вівторок, 10 березня 2020 р.

Конкурс грації та краси «Міс Україночка – 2020» пройшов у Краматорській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1

Конкурс грації та краси «Міс Україночка – 2020» пройшов у Краматорській загальноосвітній  школі І-ІІІ ступенів №1
Щорічно на початку весни у нашій школі   проводиться конкурс краси і грації «Міс Україночка», щоб обрати найкрасивішу, найталановитішу, найелегантнішу ученицю. 
Журі, як правило, складається з тих, хто по-справжньому цінує вроду і талант, бо оцінюється не лише зовнішність, а й талановитість, розум та моральні якості дівчат.
У першому конкурсі «Українкою я народилася!» учасниці в довільній формі представляли себе. Складнішим став музичний конкурс, де потрібно було відгадати мелодії, але всі гідно витримали випробування. Конкурс «Майстриня» приніс із собою невичерпну ніжність та любов до мам, адже саме в цей момент
дівчата власноруч створювали вітальні листівки.
Наші конкурсантки не тільки красиві, а й талановиті, у цьому ми переконались, переглянувши конкурс «Зірочки», у якому претендентки мали змогу проявити креативність та неординарність.
Найбарвистішим моментом шоу стало дефіле конкурсанток.
Титул «Міс Україночка – 2020» здобула учениця 1-А класу Походня Оля.
Міс Натхнення – Кочеткова Вікторія (1-Б клас)
Міс Оригінальність – Пшиченко Ксенія (3-Б клас)
Міс Творчість – Горбуненко Аліса (1-Б клас)
Міс Фантазія – Щербіна Валерія (2-А клас)
Міс Грація – Юферова Аріна (4-А клас)
Міс Чарівність – Бутко Софія (3-А клас)
Міс Скромність – Гарбуз Євгенія (4-Б клас)
Міс Артистичність – Харченко Аліса (2-А клас)
Свято залишило багато позитивних вражень не тільки в учасниць конкурсу, а й у глядачів, які підтримували наших конкурсанток гучними оплесками.