субота, 26 листопада 2022 р.

НЕ ЗГАСНЕ ПАМ`ЯТІ СЛЬОЗА...

 


В 1932–1933 роках керівництво Радянського Союзу, маючи намір знищити частину українців, офіційно заперечувало факт масової смертності в Україні від голоду та відмовилося від благодійної допомоги, що її пропонували країни світу, часто — за сприяння українців-емігрантів. В самому СРСР десятиліттями тривала заборона на пам’ять про жертв Голодомору — жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих.

Тільки із відновленням державної незалежності український народ зміг зірвати табу з теми Голодомору. Силу цьому процесу дали люди, які, попри на офіційне замовчування з боку режиму, завжди пам’ятали, що зробили з українською нацією на початку 1930-х. А також завдяки українцям та всім, хто їх підтримував, тим, хто за межами СРСР зберігав пам’ять про Голодомор та передавав її своїм дітям від 1933 року до сьогодні.


СВІЧА ПАМ`ЯТІ





понеділок, 21 листопада 2022 р.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

 


21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Українці, як ніхто, знають ціну цим двом словам. Свою гідність та свободу ми захищали на двох революціях — Помаранчевій (2004) та Революції гідності (2013), а також уже понад вісім років — на фронті. 

Цьогоріч День Гідності та Свободи Україна відзначає у стані повномасштабної війни. Ми щодня виборюємо свою свободу на військовому, політичному, економічному, волонтерському та інших фронтах. 

В ЦЕЙ ДЕНЬ МИ ВІРІШИЛИ ПРОВЕСТИ ОПИТУВАННЯ ДЕЯКИХ ВЧИТЕЛІВ ТА УЧНІВ НАШОЇ ШКОЛИ...



середа, 16 листопада 2022 р.

Міжнародний день толерантності (терпимості) 16 ЛИСТОПАДА

 


Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданн, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів.




неділя, 13 листопада 2022 р.

Сьогодні, 13 листопада, у всьому світі відзначається День доброти.


 Всесвітній день доброти - унікальне свято, яке допомагає людям проявити тепло і турботу про ближніх своїх. Звичайно, для проявів кохання не обов'язково шукати привід, але сьогодні такі дії особливо доречні.



"Люблю українську мову"

 


День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «Ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її  вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує всіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові. Метою всіх проведених заходів було: 
  • донести до учнів красу і багатство української мови;
  • формувати  відчуття краси рідної мови;
  • розвивати мовленнєві здібності учнів; 
  • збагачувати словниковий запас;
  • виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя. 
Початок тижня ознаменували інформаційні п’ятихвилинки, проведені класними керівниками. 
Наша мова мелодійна, ніжна, багата. Її чарівність учні продемонстрували читаючи поезію про мову. Активно відповідали на питання вікторини(онлайн), шестикласники взяли участь у шоу "Солов`їна мова", учні молодшої ланки свою увагу направили на казки.
Віршований флешмоб