пʼятниця, 25 лютого 2022 р.

"ТІЛЬКИ ТИ ПОВЕРТАЙСЯ, СОЛДАТЕ, ПОВЕРТАЙСЯ ДОДОМУ ЖИВИМ!"

Протягом декількох років ми співпрацюємо з військовою частиною, яка розташована поряд з нашою школою. Багато заходів проходило за участю наших "сусідів".
Сьогодні, МИ звертаємося до всіх військовослужбовців.
Ви завжди готові стати на захист своєї батьківщини, не втрачаючи жодної хвилини. Бажаємо ВАМ бойового духу, позитивного заряду, скорішої перемоги!
"ТІЛЬКИ ТИ ПОВЕРТАЙСЯ, СОЛДАТЕ,
ПОВЕРТАЙСЯ ДОДОМУ ЖИВИМ!"
Це відео було зняте на пісню, яку виконала Т. Шарган. Слова: А. Бінцаровська. Музика: С. Родько.
І звичайно в ньому брали участь наші сусіди-військові.



Ле́ся Украї́нка — українська письменниця, перекладачка, фольклористка, культурна діячка

 


Майбутня поетеса народилася 25 лютого 1871 року у Новограді-Волинському, що на Житомирщині.

Вірші Лесі Українки (справжнє ім'я Лариса Петрівна Косач-Квітка) – це джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу. У своїх поезіях Леся Українка, попри важку хворобу, ніколи не нарікала на свою долю, а продовжувала боротися. Пропонуємо вам послухати твори поетеси про особисте!

понеділок, 21 лютого 2022 р.

ВІТАЄМО ВСІХ З ДНЕМ РІДНОЇ МОВИ!

 

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння та вітати рідних та близьких людей з цим чудовим святом.




неділя, 20 лютого 2022 р.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

 20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років.

Співпрацюючи з представвниками Військової частини А2120, лідери РС "КОЗАЦЬКА РОДИНА" підготували відеожурнал





субота, 19 лютого 2022 р.

«Горить свіча і пам’яті сльоза додолу з неї краплями стікає. Земля ридає, плачуть небеса – Героїв Україна пам’ятає».

 

Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими ангелами-охоронцями на небі. Кожен українець має пам’ятати кожного сина нашого краю, чия жертовність була заради України.
18 лютого 2022 року, до Дня Героїв Небесної Сотні, Українським державним центром позашкільної освіти МОН України спільно з Всеукраїнською радою старшокласників було проведено Всеукраїнську онлайн конференцію-реквієм лідерів учнівських самоврядувань, присвячену пам’яті Героїв Небесної Сотні, яка об’єднала лідерську спільноту України.
До заходу долучилася й Донецька обласна рада лідерів учнівського самоврядування, презентуючи відеоролик «Небесна Сотня – Герої не вмирають!», присвячений нашим землякам, що увійшли до сонму Героїв Небесної Сотні: Івану Пантелеєву і Сергію Бондареву. Під час зустрічі пролунало багато щирих слів, сповнених патріотизму і надії на мирне життя. Після перегляду тематичних відеосюжетів, віршів, літературно-музичних композицій пам’ять героїв, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави, вшанували скорботною хвилиною мовчання.


День Державного Герба України

 


19.02 відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

Учні 7-А класу, в рамках уроку історії, взяли участь у невеликому змаганні,яке підготували наші активісти. Семикласникам довелося зібрати пазл....



середа, 16 лютого 2022 р.

16 лютого 2022 року проголошено Днем єднання українців


 Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», яким 16 лютого 2022 року проголошено Днем єднання українців.

Україна – це вічність, не тільки сьогоднішня, але передусім майбутня й минула. Я. Стецько

Учнівська спільнота активно долучилася до заходів, присвячених ДНЮ ЄДНАННЯ

Сьогодні МИ ВИГОТОВИЛИ ДОЛОНЬКТ МИРУ ТА ЄДНОСТІ

В ДЕНЬ ЄДНОСТІ УЧНІ 7-А КЛАСУ ВИГОТОВИЛИ БУКЛЕТИ-ЗАКЛАДКИ

Учні 5-А класу, вивчаючи словосполучення, теж торкнулися важливої для всіх українців теми...






понеділок, 14 лютого 2022 р.

ЧАС І ДОСІ НЕ ЗАГОЇВ РАНИ...


 Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

Лідерський актив підготував інформаційний вісник для нашої шкільної спільноти



ПОГОВОРІМО ПРО КОХАННЯ...

 

14 лютого в українських школах уже традиційно відзначають день Святого Валентина. Діти чекають на свято з нетерпінням, бо цього дня вони можуть продемонструвати свою симпатію, подарувавши комусь із однокласників омріяну валентинку. Саме 14 лютого школа перетворюється на простір, де вирує атмосфера кохання!

ОСЬ І МИ ВИРІШИЛИ ПОГОВОРИТИ ПРО КОХАННЯ, ЗГАДАВШИ ПОЕТИЧНІ РЯДКИ НАШИХ СЛАВЕТНИХ ПИСЬМЕННИКІВ.


І ЯК ЖЕ В ЦЕЙ ДЕНЬ БЕЗ ФОТОЗОНИ....💕💕💕💕💕




... Я в серці, як зіницю ока, Про сонце пам’ять бережу.

 

Народився Микола Олександрович Рибалко 14 лютого 1922 року в селі Орєхово-Василівка Миньківської сільської ради Бахмутського району Донецької області.

З дев’яти років Микола Рибалко проживає у Краматорську, сім’я поселилися у такому його районі, як Старе місто. У листопаді 1931 року батьки принесли документи до місцевої середньої школи №1 з такою довідкою: «Микола Олександрович Рибалко вибув зі складу учнів 4 класу Миньківської семирічної школи Артемівського району у зв’язку з переїздом батьків».

У шкільні роки пробує писати вірші. Вагому роль саме у літературному розвитку учня Миколи Рибалка відіграла вчитель російської мови та літератури К.Ф.Гоппе. Катерина Федорівна не тільки майстерно викладала свій предмет, але й із знанням справи керувала роботою літературного гуртка, який почав відвідувати Микола Рибалко.

З дитячих літ місто Краматорськ стало йому рідним на все життя:

Здесь я рос, здесь увидел воочию

Землю в росах и свет букваря.

Здесь легла на спецовку рабочую

Первой плавки моей заря…

У 1940 році М.О.Рибалко закінчив СШ № 1 м. Краматорська. Трудову біографію розпочав на новобудові, вступає на заочне відділення філологічного факультету Дніпропетровського університету

До дня народження нашого земляка учні 10 та 7-А класу підготували буклети