Ось знову рік Новий іде,Хай щастя він Вам принесе,
Міцне здоров’я подарує,
Хай радістю Ваш дім квітує.
Любов’ю хай серця живуть,
Тепло душі для Вас несуть.
Хай мир і лад у Вашій хаті будуть,
Хай завжди щирість Вам дарують люди.
День української хустки почали відзначати лише рік тому з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці, 7 грудня 2019 року.
Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Вона також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні – із дешевших.
Цього дня з нагоди свята українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі "Зроби фото з хусткою". Суть його полягає в тому, щоб одягнути хустку, сфотографуватися в ній, після чого викласти світлину в соціальних мережах із тематичними хештегами.
День рукавиці святкує прикрасу різдвяної ялинки рукавичками. Усі люди та сім'ї, які святкують Різдво, відзначають цю подію 6 грудня. Маленькі діти часто носять рукавиці - їх легше надіти, ніж рукавички, і їх зазвичай прикріплюють один до одного пряжею, яку можна просмикнути через рукави пальта або пристебнуті до рукавів пальта. Слово «рукавичка» походить від medietana, «розділений посередині» на просторіччя латині.
Хоча походження цього свята невідоме, вважається, що це відповідь на книгу Кендіс Крістіансен «Дерево рукавичок». У цьому оповіданні бабуся в'яже дітям рукавиці і вішає їх на вічнозелене дерево біля автобусної зупинки, щоб діти, які чекають на автобус, які не мають рукавиць, могли грати в них у сніжки.
Рукавички здаються дуже давніми. Вони зображені в давньоєгипетській гробниці, що датується 5-ю династією. Паризька корпорація чи гільдія рукавичок (gantiers) існувала з тринадцятого століття. Вони робили їх зі шкіри або хутра. Рукавиці тепліші, ніж інші види рукавичок з того ж матеріалу, тому що пальці краще зберігають тепло, коли стикаються один з одним; Зменшена площа поверхні знижує втрати тепла.
Міжнародний день рукавиці або рукавичного дерева відзначається щорічно 6 грудня у всьому світі. Це чудовий день для людей, щоб відсвяткувати подарунок тепла – у вашому офісі, вашій школі, вашому будинку чи у вашому районі! Міжнародний день рукавиці іноді використовується для організації благодійних кампаній на допомогу нужденним.
3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога. Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 04. 11. 2020 року № 973–ІХ «Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди».
Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти
Тільки із відновленням державної незалежності український народ зміг зірвати табу з теми Голодомору. Силу цьому процесу дали люди, які, попри на офіційне замовчування з боку режиму, завжди пам’ятали, що зробили з українською нацією на початку 1930-х. А також завдяки українцям та всім, хто їх підтримував, тим, хто за межами СРСР зберігав пам’ять про Голодомор та передавав її своїм дітям від 1933 року до сьогодні.
Цьогоріч День Гідності та Свободи Україна відзначає у стані повномасштабної війни. Ми щодня виборюємо свою свободу на військовому, політичному, економічному, волонтерському та інших фронтах.
В ЦЕЙ ДЕНЬ МИ ВІРІШИЛИ ПРОВЕСТИ ОПИТУВАННЯ ДЕЯКИХ ВЧИТЕЛІВ ТА УЧНІВ НАШОЇ ШКОЛИ...
Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів.
Це свято не лише чоловіків, це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це – свято України.