пʼятниця, 30 грудня 2022 р.

Вітаємо з Новим роком

 


Ось знову рік Новий іде,

Хай щастя він Вам принесе,
Міцне здоров’я подарує,
Хай радістю Ваш дім квітує.
Любов’ю хай серця живуть,
Тепло душі для Вас несуть.
Хай мир і лад у Вашій хаті будуть,
Хай завжди щирість Вам дарують люди.









неділя, 18 грудня 2022 р.

День святого Миколая


 День святого Миколая відзначається християнськими церквами 6 грудня (за григоріанським та новоюліанським календарями). За юліанським календарем у XX—XXI століттях свято припадає на 19 грудня. За традицією, цієї ночі Святий Миколай залишає чемним дітям подарунки під подушками.



вівторок, 6 грудня 2022 р.

День української хустки

 


Сьогодні, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло статусу всесвітнього.

Як виник День української хустки

День української хустки почали відзначати лише рік тому з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці, 7 грудня 2019 року.

Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.

Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Вона також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

День української хустки: традиції свята

Цього дня з нагоди свята українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі "Зроби фото з хусткою". Суть його полягає в тому, щоб одягнути хустку, сфотографуватися в ній, після чого викласти світлину в соціальних мережах із тематичними хештегами.



«Тепле привітання».

 



Сьогодні ми б хотіли розказати про невеличкий вклад у велику справу волонтерів. Наш лідерський актив, перебуваючи в різних містах, долучився до акції «Тепле привітання».

Представники активу організували благодійний ярмарок «Різдвяний сувенір» до якого приєдналися й наші чеські друзі.
Отримані гроші вирішили перерахувати на лікування ЗАЯРНОГО ЮРІЯ.
Він захищав нашу країну з початку повномасштабної війни. Перебуваючи на фронті, у найгарячішому напрямку (Бахмут), 31 жовтня отримав тяжкі поранення, внаслідок чого була проведена операція з ампутації лівої руки.
Ми віримо, у нього попереду ще найкращі роки життя. Для цього йому потрібен сучасний біонічний протез.

День рукавиці


 6 грудня проводиться День рукавиці. Ці грудневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.


День рукавиці святкує прикрасу різдвяної ялинки рукавичками. Усі люди та сім'ї, які святкують Різдво, відзначають цю подію 6 грудня. Маленькі діти часто носять рукавиці - їх легше надіти, ніж рукавички, і їх зазвичай прикріплюють один до одного пряжею, яку можна просмикнути через рукави пальта або пристебнуті до рукавів пальта. Слово «рукавичка» походить від medietana, «розділений посередині» на просторіччя латині.

Хоча походження цього свята невідоме, вважається, що це відповідь на книгу Кендіс Крістіансен «Дерево рукавичок». У цьому оповіданні бабуся в'яже дітям рукавиці і вішає їх на вічнозелене дерево біля автобусної зупинки, щоб діти, які чекають на автобус, які не мають рукавиць, могли грати в них у сніжки.

Рукавички здаються дуже давніми. Вони зображені в давньоєгипетській гробниці, що датується 5-ю династією. Паризька корпорація чи гільдія рукавичок (gantiers) існувала з тринадцятого століття. Вони робили їх зі шкіри або хутра. Рукавиці тепліші, ніж інші види рукавичок з того ж матеріалу, тому що пальці краще зберігають тепло, коли стикаються один з одним; Зменшена площа поверхні знижує втрати тепла.

Міжнародний день рукавиці або рукавичного дерева відзначається щорічно 6 грудня у всьому світі. Це чудовий день для людей, щоб відсвяткувати подарунок тепла – у вашому офісі, вашій школі, вашому будинку чи у вашому районі! Міжнародний день рукавиці іноді використовується для організації благодійних кампаній на допомогу нужденним.

понеділок, 5 грудня 2022 р.

ВІТАЄМО З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!

 


ВІТАЄМО З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!

Дякую тобі, воїну-друже,
Що Україну любиш дуже!
І я за тебе у молитві!
Ми переможем в цій битві!
Саме до цього свята ми підготували листівки, якими ви можете привітати НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!




неділя, 4 грудня 2022 р.

Міжнародний день волонтера

 


Кожного року, 5 грудня, волонтери в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році. В 2011 році відзначається десята річниця Міжнародного року волонтерів 2001 року. 5 грудня 2011 року в сотні країн на чотирьох континентах був представлений перший звіт про розвиток волонтерства у світі.

Міжнародний день волонтерів на сьогодні відзначається в усьому світі з тисячами волонтерів, які беруть участь в широкому колі волонтерських ініціатив.

пʼятниця, 2 грудня 2022 р.

300 років з дня народження Григорія Сковороди

 3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога. Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 04. 11. 2020 року № 973–ІХ  «Про відзначення  300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди».



3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю


Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти

ВІДЕО-ЖУРНАЛ

субота, 26 листопада 2022 р.

НЕ ЗГАСНЕ ПАМ`ЯТІ СЛЬОЗА...

 


В 1932–1933 роках керівництво Радянського Союзу, маючи намір знищити частину українців, офіційно заперечувало факт масової смертності в Україні від голоду та відмовилося від благодійної допомоги, що її пропонували країни світу, часто — за сприяння українців-емігрантів. В самому СРСР десятиліттями тривала заборона на пам’ять про жертв Голодомору — жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих.

Тільки із відновленням державної незалежності український народ зміг зірвати табу з теми Голодомору. Силу цьому процесу дали люди, які, попри на офіційне замовчування з боку режиму, завжди пам’ятали, що зробили з українською нацією на початку 1930-х. А також завдяки українцям та всім, хто їх підтримував, тим, хто за межами СРСР зберігав пам’ять про Голодомор та передавав її своїм дітям від 1933 року до сьогодні.


СВІЧА ПАМ`ЯТІ





понеділок, 21 листопада 2022 р.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

 


21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Українці, як ніхто, знають ціну цим двом словам. Свою гідність та свободу ми захищали на двох революціях — Помаранчевій (2004) та Революції гідності (2013), а також уже понад вісім років — на фронті. 

Цьогоріч День Гідності та Свободи Україна відзначає у стані повномасштабної війни. Ми щодня виборюємо свою свободу на військовому, політичному, економічному, волонтерському та інших фронтах. 

В ЦЕЙ ДЕНЬ МИ ВІРІШИЛИ ПРОВЕСТИ ОПИТУВАННЯ ДЕЯКИХ ВЧИТЕЛІВ ТА УЧНІВ НАШОЇ ШКОЛИ...



середа, 16 листопада 2022 р.

Міжнародний день толерантності (терпимості) 16 ЛИСТОПАДА

 


Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданн, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів.




неділя, 13 листопада 2022 р.

Сьогодні, 13 листопада, у всьому світі відзначається День доброти.


 Всесвітній день доброти - унікальне свято, яке допомагає людям проявити тепло і турботу про ближніх своїх. Звичайно, для проявів кохання не обов'язково шукати привід, але сьогодні такі дії особливо доречні.



"Люблю українську мову"

 


День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «Ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її  вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує всіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові. Метою всіх проведених заходів було: 
  • донести до учнів красу і багатство української мови;
  • формувати  відчуття краси рідної мови;
  • розвивати мовленнєві здібності учнів; 
  • збагачувати словниковий запас;
  • виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя. 
Початок тижня ознаменували інформаційні п’ятихвилинки, проведені класними керівниками. 
Наша мова мелодійна, ніжна, багата. Її чарівність учні продемонстрували читаючи поезію про мову. Активно відповідали на питання вікторини(онлайн), шестикласники взяли участь у шоу "Солов`їна мова", учні молодшої ланки свою увагу направили на казки.
Віршований флешмоб




субота, 15 жовтня 2022 р.

16 ЖОВТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ!

 


Всі вітаміни смачненькі –
І солодкі, і кисленькі.
Їжте, діти, їх охоче,
Кожен, хто коли захоче.
Щоб були ви здоровенькі
І красиві, й рум’яненькі,
Щоб росли міцними й дужими,
До хвороб були байдужими.


четвер, 13 жовтня 2022 р.

ЗУСТРІЧАЙТЕ ПЕРЕМОЖЦІВ!!!


Онлайн навчання не перешкода для проведення цікавих та пізнавальних заходів. На передодні Дня українського козацтва, Дня захисників та захисниць України ми вирішили не змінювати традицій.

А ось результат вікторини "Від козаків до кіборгів", яка проводилася для учнів 5-7 класів. До проходження вікторини приєдналося більше 80 учасників.

ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ. ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА


 14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє дуже молоде – День захисників та захисниць України.

Це свято не лише чоловіків, це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це – свято України.






"КОЗАКИ & ЗСУ"


 На передодні Дня українського козацтва та Дня захисників та захисниць України для учнів 2,3 класів пройшла цікава та пізнавальна гра "КОЗАКИ & ЗСУ", яку запропонували провести наші активісти.

Діти змогли порівняти одяг, зброю та побут захисників. Дізнатися про те, що полюбляють їсти справжні герої. Завершили нашу гру приготуванням смачного борщу та не менш смачних вареників.


середа, 12 жовтня 2022 р.

ФОТО-КВЕСТ "ВІД КОЗАКІВ ДО КІБОРГІВ".

 


12 жовтня для учнів 8-11 класів пройшов ФОТО-КВЕСТ "ВІД КОЗАКІВ ДО КІБОРГІВ".

ТЕПЕР МИ МАЄМО МОЖЛИВІСТЬ ОЦІНИТИ СТАРАННЯ НАШИХ УЧАСНИКІВ.
📢📢📢Цілу добу роботи будуть збирати ваші вподобайки♥️♥️♥️♥️, а завтра о18.00 ми зможемо визначити переможця 🤩🤩🤩🤩🤩






понеділок, 10 жовтня 2022 р.

ЦІКАВА ЛЕКСИКОЛОГІЯ

 


Вивчаючи тему "Лексикологія", учні занурилися в епоху козацтва. Пояснили лексичне значення слів, з`ясували їх походження. Сміливо можемо сказати, що тему розібрали та пограли))))