пʼятниця, 30 квітня 2021 р.

ВЕЛИКОДНІ РОЗВАГИ

 ПРЕДСТАВНИКИ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ГОТУЮТЬСЯ ДО СВЯТА ТА НЕ ЗАБУВАЮТЬ І ПРО МОЛОДШЕ ПОКОЛІННЯ. ДЛЯ СТВОРЕННЯ ПЛАКАТІВ ВИКОРИСТАЛИ МАТЕРІАЛИ З МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

Інтерактивний плакат №1








вівторок, 27 квітня 2021 р.

МИ СТАЛИ УЧАСНИКАМИ ФУД-ЧЕЛЕНДЖУ!!!


Краматорська ЗОШ №1 із задоволенням уперше долучається до "Фуд-челенджу". Вже проводиться опитування. А команда працює над створенням креативного сценарію. 

Діти шостих класів приймали найактивнішу участь. Під час проходження тесту онлайн вони не просто відповідали на питання, а й вели дискусію про важливість правильно харчуватись і як це корисно не тільки для школярів,а й для всіх хто бажає вести здоровий спосіб життя. Під час онлайн- уроку розробили меню підлітка та визначили які продукти є корисні для здоров'я.

понеділок, 26 квітня 2021 р.

До 35 роковин Чорнобильської катастрофи

 


Цього року відзначають 35-ті роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції, тому лідерський актив виступив з пропозицією організувати та провести проєкт «Ліквідатори поряд з нами», адже пройшов час і стали забувати тих людей, які свого часу доклали зусиль для зменшення наслідків цієї страшної катастрофи.  

Нашу ідею підтримали школи 4 округу. Ми врахували, що перебуваємо в карантинних обмеженнях, тому проект адаптували до онлайн формату. Кожна школа відповідає за свою ділянку, а всі матеріали розміщуємо на дошці падлет для спільного використання. 

26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС.

Ці роковини – привід нагадати суспільству про жахливі наслідки катастрофи минулого сторіччя. Про героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які ціною свого життя і здоров’я рятували людство від згубних наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, за що заслуговують на велику вдячність та шану.

Десятки тисяч наших співвітчизників змушені були назавжди залишити рідні домівки на радіоактивно – забрудненій території. Понад 2 млн. українців дотепер відчувають негативний вплив Чорнобиля.

Матеріали розміщені в соціальних мережах із хештегом

Інтерактивна дошка

                                                             




четвер, 22 квітня 2021 р.

Міжнародний День Землі

 


Ми живемо на найдивовижнішій планеті – планеті світлих сонячних ранків, яскравих лагідних днів і тихих зоряних ночей, що пахнуть м’ятою та матіолою. На планеті, що дарує найщиріші почуття і щастя тим, хто шанує, любить та оберігає її!

22 квітня на планеті відзначається Міжнародний День Землі, покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря.


День нагадування про страшні екологічні катастрофи, день, коли кожна людина може задуматися над тим, що він може зробити у вирішенні екологічних проблем, поборовши в собі байдужість. Цей день покликаний об’єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилягаючі території, висадити хоча б одне дерево.



Давайте берегти нашу природу, нашу Землю, збагачувати, вдосконалювати, робити щось не тільки для себе, а й для інших! Думати не тільки про сьогоднішній день, а й про завтрашній. Не забувайте, що наша доля – це доля нашої рідної Землі і вона у наших руках! 

понеділок, 12 квітня 2021 р.

В Україні відзначають День космонавтики. Перший український космонавт.

 


12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі, а також Міжнародний день авіації і космонавтики. 

ЛЕОНІД КАДЕНЮК - ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ КОСМОНАВТ

Наприкінці 1996 р. Леонід Каденюк разом із дублером Ярославом Пустовим прибув до


Космічного центру ім. Ліндона Джонсона у м. Х'юстон (США) для безпосередньої підготовки до космічного польоту. Старт системи "Спейс Шаттл" (місія STS-87) відбувся 19 листопада 1997 року. У складі екіпажу – 6 осіб: четверо американців, японець та українець. Політ тривав майже 16 діб. Каденюк виконав усі заплановані експерименти з рослинами, крім того – продемонстрував у космосі державні символи нової України – прапор та гімн. На Землю "космічний човник" повернувся 5 грудня 1997 року.

субота, 10 квітня 2021 р.

ПІД ГАСЛОМ "ПОСАДИ ДЕРЕВО!"


 Протягом останніх 500 років Україна втратила понад дві третини лісів і нині за лісистістю посідає передостаннє місце в Європі. Ліси в нашій державі займають площу приблизно 9 млн га, тобто 15 % її території.

Знищення лісів зумовило не лише дефіцит деревини для промисловості України, почалися процеси, які можуть стати незворотними. Вже зараз великі території, насамперед на півдні та сході України, відчувають нестачу води, і це прискорює деградацію природного середовища.

Учні ЗОШ№1 долучилася до весняних висадок дерев проекту
"Озеленення Планети".
Мета проекту: відновлення екосистеми України та світу загалом, а також розвиток екологічної свідомості, об'єднання українців та сприяння формуванню позитивного іміджу нашої країни в світі.



ЗБЕРЕЖЕМО ПЕРВОЦВІТИ!!!!!!!!!!!!!!

 


Після довгої зими весняні квіти особливо приємні і красиві. Перші квіти вже розпускаються. Це крокуси, проліски, підсніжники, ряст тощо. Останніми роками кількість первоцвітів в Україні значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. ДАВАЙТЕ ЗБЕРЕЖЕМО ЇХ!!!

Під час акції учні створювали відео, листівки та плакати.

Розповсюдження відбувається через соціальні мережі


Інтерактивний плакат











четвер, 8 квітня 2021 р.

Всесвітній день здоров’я

 


«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

Однією з головних завдань сучасної школи є виховання здорової дитини, охорона її здоров'я.

Щорічно, 7 квітня, відзначається Всесвітній день здоров’я – один із Міжнародних днів ООН.

Мета дня – привернути увагу  громадськості  до питань охорони здоров’я, залучення підростаючого покоління до здорового способу життя. В цей день учні  школи №1 взяли участь у загальношкільному проекті  «День здоров’я». Для всіх учнів школи було проведено бесіди, під час яких  згадали про складові здоров’я, заняття спортом та фізичною культурою, користь, яку вони приносять здоров’ю людини.



За традицією представники РС школи запросили ВСІХ на веселу ранкову руханку та запропонували взяти участь у челенджі "Я І СПОРТ". Учні 1-6 класів - повинні зняти та викласти у мережі Facebook свою веселу, ранкову руханку, а 7-11 класів зняти коротке відео(1-2 хвилини) про свої заняття спортом. Відео викладали з хештегом #СПОРТЗОШ1 

Здоров’я – це дар. Його треба шанувати, не витрачати, а примножувати. Людина, яка не хворіє почувається впевнено, бо вона усвідомлює, що керує своїм здоровям, є його господарем. Саме тому з раннього дитинства треба формувати навички щодо ведення здорового способу життя.

вівторок, 6 квітня 2021 р.

Сьогодні відзначається Всесвітній день мультфільмів

 Мультик хоче спати,


Як усі малята,

Мультик натомився

За день натрудився.

В 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно 6 квітня було проголошено Всесвітнім днем мультфільмів. В цей день 1906 року була створена серія перших анімаційних фільмів "Комічні фази смішних облич". Автори Джон Стюарт Блектон і Альберт Сміт - засновники кінематографічного об'єднання "Вітаграф".З того часу мультиплікація, що в перекладі з латинського означає збільшення, примноження, зазнала суттєвих технічних змін, втім, не полишила головного – своєї ролі у вихованні підростаючого покоління. Чи бувають малюки, які не люблять мультиків? Веселі, кумедні та симпатичні персонажі так захоплюють! Тим паче, що в багатьох із них є свої таємниці. Варто вимовити заповітне слово мультфільм, як дитина з усіх ніг біжить до телевізора. Адже мультик – це жива казка. І не важливо, яке дійство розвертається на екрані, стежити за яскравими персонажами так цікаво! Для дитячої свідомості мультфільм - не вигадка, а оживча реальність, і всі герої дійсно існують. Мультфільми – це засіб виховання дитини. Без сумніву, події, що відбуваються у мультфільмі, розвивають уяву і мислення дитини, формують його світогляд. Персонажі улюблених мультфільмів – друзі дитини. Вони вчать її взаємодіяти з навколишнім світом, формують уявлення про добро і зло, вчать справлятися з труднощами.


У 2021 році минає 94 роки з часу створення першого українського мультфільму! Саме у 1927-му році режисер-аніматор В’ячеслав Левандовський створив перший український мультфільм - "Казку про солом’яного бичка". До наших часів дійшли лише окремі кадри, які були надруковані у тогочасних журналах, але спогади про мультфільм лишилися у багатьох.

А ми Вам пропонуємо оновлену версію казки, яку знайшли в мережі youtube

                                  СОЛОМ`ЯНИЙ БИЧОК



пʼятниця, 2 квітня 2021 р.

«Замкнені всередині себе» До Всесвітнього дня розповсюдження


ІНТЕРАКТИВНИЙ ПЛАКАТ






Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм


 Попереджений, - в більшості випадків означає - озброєний. Взявши інформацію на озброєння ми здатні протистояти безлічі негативних явищ. Здатність перебудувати себе з урахуванням нових факторів завжди допомагало людям виходити навіть з найскладніших ситуацій.

Звичайно ж ситуації бувають різні, але вони далеко не завжди залишаються безвихідними. Це підкреслює одна з резолюцій Генеральною Асамблеєю ООН, прийнята 18-го грудня 2007-го року № A/RES/62/139. Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму, встановлений в даній резолюції і відзначаючийся тепер щорічно 2-го квітня, заснований саме з цією метою. Аутизм - це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.
Сучасне значення поняття «аутизм» в якості назви хвороби, за даними проекту DilovaMova.com, з’явилося не так давно. У минулому сторіччі, в 1938-му році австрійський педіатр і психіатр Ганс Аспергер на одній зі своїх лекцій з дитячої психології став використовувати термін, введений швейцарським психіатром Ейгеном Блейлером для визначення досліджуваної їм симптоматики, названої Аспергером як «аутістічні психопати». Саме Блейлеру належить сучасне поняття термінології аутизму.
Аутизм є розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.
Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї не простої хвороби. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, і багато інших.

Книжковий світ — то особливий світ.

 Книжковий світ — то особливий світ.


Він, як магніт, притягує до себе.

Коли читати вмієш з юних літ,

Для тебе книга — це безкрає небо.

Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку 2 квітня (починаючи з 1967 р.) у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805–1875 рр.). Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

В історії літератури мало знайдеться письменників, які би заслуговували на звання: «Великий казкар», «Добрий чарівник», «Король казок».

   У казках Андерсена добро і любов перемагають, але інколи його твори залишають легкий смуток і роздуми. Після читання хочеться помовчати, побути сам на сам зі своїми почуттями, а потім знову повернутися до книжки. Письменник спеціально нікого не повчає, нічого не проголошує, він просто веде нас по своїй казковій країні й спонукає думати і співпереживати.

Друге квітня один раз на 2 роки на черговому конгресі Міжнародної ради з дитячої книги письменникам і художникам вручається головна нагорода – Міжнародна премія імені Г.К. Андерсена.


   Першим лауреатом Міжнародної премії імені Г.К. Андерсена стала англійська письменниця Елеонор Фарджон у 1956 р., а 1958 премію одержала Астрид Ліндгрен із Швеції. Лауреатами Міжнародної премії стали відомі дитячі письменники Джанні Родарі, Туве Янссон, Кристине Нестлінгер, Джеймс Крюсс, Богумила Ржига, Катарина Патерсон, Тетяна Маврина та інші.

                                                        

                                                          ІНТЕРАКТИВНИЙ ПЛАКАТ




четвер, 1 квітня 2021 р.

1 квітня – День Сміху!

 


Чому, коли сам себе лоскочешь - не лоскотно? Лоскіт викликає подразнення дотикових рецепторів на шкірі. Їх чутливість контролюється спинним і головним мозком. Якщо роздратування викликано дотиком інший частини власного тіла, про який мозку повідомляють рецептори доторкнувшийся частини, мозок притупляє чутливість рецепторів, не допускаючи виникнення лоскоту. Цей механізм дозволяє уникати «помилкової тривоги» при виконанні головної функції лоскоту - оповіщення про присутність на шкірі сторонніх істот, які можуть виявитися паразитами.

Правда в тому, що сміх буває різний і є люди, які зовсім воліють уникати подібного вираження почуттів і емоцій. Причина проста - обтяжливе інформаційне поле постійно намагається підвести нас до одного і того ж питання: «А чому радіти?». І тим не менше, навіть у самій наймудрішій Книзі всіх часів і народів, у Святому Письмі, в першому посланні до Солунян, є такі слова: «Завжди радійте.».