вівторок, 16 березня 2021 р.

Book-art-релакс «Читай-малюй»

 Напередодні весняних канікул учні 3 - А класу побували на цікавому заході Book-art-релакс «Читай-малюй», на якому поєднали читання, малювання  та ігри.

 

 Діти продовжили знайомство з творчістю класика дитячої української літератури Всеволода Нестайка. Прослухавши уривок з книжки "Олексій, Веселесик і Жарт Птиця", діти зацікавилися книжечкою та налаштувалися на самостійне читання, а ще гралися, малювали, збирали "неслухняні" букви. 

Після активного відпочинку, діти отримали завдання на канікули - намалювати героїв казки і вже після канікул зробити виставку малюнків   «Читай-малюй»

 


понеділок, 15 березня 2021 р.

ДО РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТА ТА ХУДОЖНИКА Т. Г. ШЕВЧЕНКА

 



Перші весняні дні для шанувальників літературної  спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Щороку на початку березня   відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.

Бандуристе, орле сизий,

Добре тобі, брате,

Маєш крила, маєш силу,

Є коли літати.

Тепер летиш в Україну,

Тебе виглядають…


Розпочався тиждень виставкою «Уклін тобі, Тарасе!», яку організувала і підготувала з учнями 9-Б та 6-А  класів бібліотекар Мезенова Г. О.  Традиційно була представлена виставка ілюстрацій до творів Тараса Шевченка. На урочистій радіолінійці «Тобі, Тарасе, шану складаємо» було оголошено про відкриття Шевченківського тижня та ознайомлено з планом заходів. 


Класними керівниками були проведені виховні години «Ми чуємо тебе, Кобзарю».

Під час перерв проводився «Літературний ігроленд» (перегляд мультфільмів), у якому  навіть  наймолодші учні нашої школи  брали активну участь. Представники 8-9 класів мали змогу продемонструвати свою кмітливість у виявленні нових фактів з біографії Шевченка як письменника, поета, художника, громадянського діяча. 


10 березня,  вчителем  української мови та літератури Андреєвою Н. О. було проведено усний журнал «Кохані жінки  Тараса Шевченка» для учнів 9-х класів.  Мета цього заходу  – показати Кобзаря не тільки як борця за волю, а як звичайну людину, яка мріяла про  особисте щастя та сім’ю.

Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця юних школярів образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. 

 Завершився Шевченківський тиждень яскравою літературно-музичною композицією «Пишаємося славою твоєю, Тарасе!», яку підготували представники РС та бібліотекар Мезенова Г. О.


 

 Учні із задоволенням брали участь у роботі та показали добрі знання із життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка.

Таким чином, творчість Т. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що «Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави», через сприйняття поетової спадщини народ України «національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується».

неділя, 14 березня 2021 р.

«Немає більшої сили, як стійкість духу добровольця»


 
Вдихаючи життя на повні груди, 

Свій погляд не ховаючи ніколи, 
Ідуть ватаги нинішніх героїв

В Україні 14 березня з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості, рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року, відзначається День українського добровольця. 

Українські добровольці – це приклад мужності та героїзму, самовідданості та патріотизму для підростаючого покоління. Проведені заходи були націлені на виховання в учнів почуття гордості за українських добровольців, які першими пішли захищати країну, почуття національної самосвідомості та громадянської активності, сприяли формуванню в учнів активної життєвої позиції. Вихованці та педагоги навчальних закладів хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів-добровольців, які героїчно загинули на сході України, захищаючи рідну землю.




вівторок, 9 березня 2021 р.

8 Березня – свято краси, любові та ніжності!


 У цей святковий день – 8 березня – хочеться привітати всіх Вас, наші милі жінки, з гарним і єдиним святом, що відзначається у всьому світі, з жіночим днем. Весна в цей день особливо прекрасна, природа особливо гарна, сонце найяскравіше і небо найчистіше, а на душі тепло від ваших поглядів і зворушливих посмішок. Так нехай і ваші обличчя в цей день залишаться найщасливішими на всій земній кулі, найсвітлішими і радісними. Щастя вам і кохання, чоловічої підтримки й турботи!

Щороку, коли сонце виходить на весняну орбіту, від подиху теплих вітрів зацвітають проліски, ми відзначаємо свято весни, надії і любові.
Цього дня ми вітаємо жінку, від якої пішло все прекрасне не землі
5 БЕРЕЗНЯ ПРЕДСТАВНИКИ ЧОЛОВІЧОЇ ПОЛОВИНИ ШКОЛИ ЗУСТРІЧАЛИ НАШИХ ЧАРІВНИХ ЖІНОК ВІТАННЯМИ ТА МАЛЕНЬКИМИ СУВЕНІРАМИ, ПІДГОТУВАЛИ РАДІОПРИВІТАННЯ, А НАЙЦІКАВІШЕ(ВІДЕО) ЗАЛИШИЛИ НА 8 БЕРЕЗНЯ.

Хто така жінка? Це – 
загадка, яку постійно намагаються відгадати поети, художники, скульптори та інші митці. Але все марно, бо  жінка – це вічна таємниця!
Жінці доводиться багато працювати, терпіти, чекати, але навіть у вирі щоденних проблем, душа та краса жінки залишається незбагненно чистою, світлою, прекрасною.



Жінки можуть все! Але ким би вони не були, які рекорди не встановлювали, вони завжди залишаються жінками. І довічно стоятимуть поруч слова жінка – дружина, жінка – сестра, жінка – мати!





середа, 3 березня 2021 р.

«Крим 2014. Подвиг кримчан»


 У рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання, з метою підвищення патріотичного духу та поширення правдивої інформації про участь мешканців Кримського півострову в обороні своєї землі від агресора у школі пройшли виховні заходи для учнів. Вони органічно увійшли до системи національно-патріотичного та громадянського виховання учнів.

Пройшов радіожурнал  «Крим. Хронологія окупації».


Вчитель історії Павлюченко І. С. провела (26.02) круглий стіл з учнями 9-Б класу на тему: «Крим 2014. Подвиг кримчан».

Десятикласники  підготували доповіді на тему: «Крим – це Україна»



Після проведених заходів діти змогли зробити висновок, що кожен регіон України неповторний. Ми – єдина країна! Незважаючи на усі негаразди ми усі прагнемо одного – миру, спокою, чистого неба над головою.