Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.
Щороку на початку березня відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.
Бандуристе, орле сизий,
Добре тобі, брате,
Маєш крила, маєш силу,
Є коли літати.
Тепер летиш в Україну,
Тебе виглядають…
Розпочався тиждень виставкою «Уклін тобі, Тарасе!», яку організувала і підготувала з учнями 9-Б та 6-А класів бібліотекар Мезенова Г. О. Традиційно була представлена виставка ілюстрацій до творів Тараса Шевченка. На урочистій радіолінійці «Тобі, Тарасе, шану складаємо» було оголошено про відкриття Шевченківського тижня та ознайомлено з планом заходів.
Класними керівниками були проведені виховні години «Ми чуємо тебе, Кобзарю».
Під час перерв проводився «Літературний ігроленд» (перегляд мультфільмів), у якому навіть наймолодші учні нашої школи брали активну участь. Представники 8-9 класів мали змогу продемонструвати свою кмітливість у виявленні нових фактів з біографії Шевченка як письменника, поета, художника, громадянського діяча.
10 березня, вчителем української мови та літератури Андреєвою Н. О. було проведено усний журнал «Кохані жінки Тараса Шевченка» для учнів 9-х класів. Мета цього заходу – показати Кобзаря не тільки як борця за волю, а як звичайну людину, яка мріяла про особисте щастя та сім’ю.
Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця юних школярів образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України.
Завершився Шевченківський тиждень яскравою літературно-музичною композицією «Пишаємося славою твоєю, Тарасе!», яку підготували представники РС та бібліотекар Мезенова Г. О.
Учні із задоволенням брали участь у роботі та показали добрі знання із життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка.
Таким чином, творчість Т. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що «Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави», через сприйняття поетової спадщини народ України «національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується».