четвер, 30 квітня 2020 р.

30 квітня охоронці українського державного кордону відзначають професійне свято.

Сьогодні українські прикордонники святкують професійне свято. 
Нова дата святкування діє зовсім нещодавно - з 2018 року. 




Прикордонник - один з перших, хто стоїть на шляху до збереження спокою, благополуччя та цілісності нашого суспільства. Їх подвигам і самовідданості присвячено не мало публікацій. Про їх героїзм і кмітливість ходять справжні легенди. У цих легендах зберігається вагома частка правди, яка просто взята з життя, їх буднів, історії, традицій і фактів, що мають місце бути.

У цей День ми приєднуємося до всіх привітань, бажаємо їм завжди мати високий бойовий дух, міцне здоров’я і надійне домашне вогнище! Зі святом Вас, дорогі прикордонники! Успіхів і миру Вам і Вашим родинам!


середа, 29 квітня 2020 р.

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ МАЛЮНКІВ "ЧОРНОБИЛЬ. ТОЧКА ЧАСУ."

Настав час оголосити переможців нашого конкурсу!!! Як ми й обіцяли, голосування було завершено вчора. Сьогодні оголошуємо результати. За підсумками визначили трьох лідерів: ШКОРИНА ПОЛІНА, СІНЮГІНА НІКА та родина Самойлових. На цьому голосування було завершене, але у нас є ще один приз, який був предоставлений організацією ЦЕНТР "СТАРЕ МІСТО" ГО "ФОНД РОЗВИТКУ ГРОМАДИ". Представники центру обрали свого переможця. Нею стала Любасова Ілона та  Харченко Аліса.Всі учасники отримають грамоти за участь у конкурсі!







вівторок, 28 квітня 2020 р.

Коронавірус. Книга для дітей

Пандемія коронавірусу — серйозне випробування для всього світу. І однією з найбільш вразливих частин населення у цій ситуації є діти. Вони стали заручниками незвичних та незрозумілих для них обставин. Змінилися їхні щоденні ритуали та розпорядок дня. 
Пояснити ситуацію та заспокоїти дітлахів покликана книжка, що вийшла 7 квітня у британському видавництві Nosy Crow.
Простою мовою вона відповідає на запитання, які цікавлять дітей віком від 5 до 9 років: «Що таке коронавірус? Як він передається? Що станеться, якщо його підхопити? Чи є ліки від коронавірусу? Чому деякі заклади, в які ми зазвичай ходимо, закриті?»
ЗА МАТЕРІАЛАМИ САЙТУ          https://artbooks.ua/coronavirus

пʼятниця, 24 квітня 2020 р.

Стартував проект РС до ДНЯ ПАМ'ЯТІ ПРО ЧОРНОБИЛЬСЬКУ ТРАГЕДІЮ

Напередодні ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ представники РС  розпочали проект "Ліквідатори живуть поруч."  Перші зустрічі відбулися з тими, хто живе найближче...

четвер, 23 квітня 2020 р.


                                             Валентина Козак
 «ОХ, НЕ ОДНАКОВО МЕНІ...»

Заросли стежки і змовкла траса,
Та здалеку крізь завмерлий час
Чути голос провісний Тараса:
її, окраденую, збудять.
Ох, не однаково мені».
Це і про Чорнобиль, і про нас...
Чорнобиль…Минуло 34 роки. Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль. Серед природних і техногенних катастроф, які сталися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і безсилля людини.
На передодні річниці цієї трагедії в школі оголошено онлайн-конкурс малюнків «Біль душі під
іменем Чорнобиль». Малюнки можна надіслати на вайбер на номер 0989003134  до 26.04. 27.04 вони будуть розміщені в мережі Facebook, а  27.04 - 28.04 буде проходити голосування.  Три переможця отримають солодкі призи!
Учні середніх та старших класів запрошуються до участі в онлайн-вікторині за посиланням https://docs.google.com/forms/d/14FYLSJzsX_HVSqkvy2THKWC60ayV5sY1rMhTIahJP0I/edit?usp=sharing





неділя, 12 квітня 2020 р.

Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос)


Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.
Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.
Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гіганську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?

вівторок, 7 квітня 2020 р.

Всесвітній день здоров’я



Сьогодні ми пропонуємо долучитися до розминки!

Всесвітня організація охорони здоров’я була створена на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я. Наприклад, тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року - Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».
У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення.
Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кажен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

середа, 1 квітня 2020 р.

1 квітня – День Сміху!



Чому, коли сам себе лоскочешь - не лоскотно? Лоскіт викликає подразнення дотикових рецепторів на шкірі. Їх чутливість контролюється спинним і головним мозком. Якщо роздратування викликано дотиком інший частини власного тіла, про який мозку повідомляють рецептори доторкнувшийся частини, мозок притупляє чутливість рецепторів, не допускаючи виникнення лоскоту. Цей механізм дозволяє уникати «помилкової тривоги» при виконанні головної функції лоскоту - оповіщення про присутність на шкірі сторонніх істот, які можуть виявитися паразитами.
Правда в тому, що сміх буває різний і є люди, які зовсім воліють уникати подібного вираження почуттів і емоцій. Причина проста - обтяжливе інформаційне поле постійно намагається підвести нас до одного і того ж питання: «А чому радіти?». І тим не менше, навіть у самій наймудрішій Книзі всіх часів і народів, у Святому Письмі, в першому посланні до Солунян, є такі слова: «Завжди радійте.».
 Якщо у вас раптом виникло гостре бажання пожартувати по хорошому - подумайте про наслідки, це ніколи не зайве заняття. Добре все сплануйте і переконайтеся в тому, що все йде не за планом - це явна ознака того, що назріває щось, від чого і вам щось перепаде. Пам’ятайте, що серед нас є люди, у яких цілком може проявитися несподіваний талант пожартувати в саме яблучко, да без попередньої підготовки, а найголовніше - до місця і до часу - не виключайте себе з їх числа.