четвер, 12 грудня 2019 р.

Декада права у рамках Всеукраїнського тижня права



З 2 по 13 грудня 2019 року у   школі проводився Всеукраїнський тиждень права, мета якого ‒ підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини.
 
Протягом кількох днів учителем історії та права Павлюченко І.С. та класними керівниками були проведені цікаві і змістовні заходи:  Виховні години «Шкільний булінг», виставка малюнків «Мої права», інформаційні хвилинки «Я маю право».  Представники нашої школи приймали участь у обласному дебатному турнірі серед шкільних команд.

 У шкільній бібліотеці була організована виставка «Правова література».
Педагогами створено пам’ятку для учнів і батьків «Насильство над дитиною як чинник деструктивного впливу на формування її особистості».
Подібні заходи підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, розширюють правові знання учнів, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

понеділок, 25 листопада 2019 р.

ЧОРНА СПОВІДЬ МОЄЇ ВІТЧИЗНИ


«Ні труни, ні хрестів І ні тризни!
Прямо в яму, на віки-віків!
Чорна сповідь моєї Вітчизни
І її затамований гнів»
А. Листопад



Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.


Головне у діяльності педагогічного колективу нашої школи із відзначення чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.
Класний керівник Гусаченко О. А. та ініціативна група ознайомили учнів із трагічними сторінками тих страшних подій української історії. 
Для присутніх було презентовано медіа-вернісаж «І пам’яті свіча не згасне…».
Учні 1-4 класів із задоволенням переглянули мультфільми про хліб та взяли участь у невеликій дискусії.
Смуток огортав душу, коли було осмислено рядки архівних документів про Голодомор, штучно створений. Але правду повинні знати всі, якою б гіркою вона не була. 
Бібліотекарем школи Мезеновою Г. О. було організовано виставку пам’яті «Три колоски, закуті дротом». Виставку відвідали усі учнівські колективи.
Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.


середа, 30 жовтня 2019 р.

Нам не забути днів війни… У нашій пам`яті вони. І ті герої незабутні, що з нами йдуть в віки майбутні.


28 жовтня вся країна відзначила День визволення України від німецько-фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.З нагоди цієї події в ЗОШ №1   29.10  пройшла єдина виховна година «А мак цвіте! Внесок українців у перемогу Антигітлерівської коаліції над нацизмом».

вівторок, 15 жовтня 2019 р.

«Україна в полум'ї війни»

28 жовтня вся країна відзначає День визволення України від німецько-фашистських загарбників. Ця дата ніколи не зітреться у серці кожного громадянина України. Бібліотекар нашої школи, як завжди підготувала змістовну та цікаву інформаційну викладку «Україна в полум'ї війни», під час відвідування бібліотеки, учні мали змогу ознайомитися  з інформацією про героїчні подвиги, приклади мужності та самовідданості народу в роки Другої світової війни.


понеділок, 14 жовтня 2019 р.

ТИЖДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНО_ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В ШКОЛІ "СЛАВА НЕЗЛАМНИМ ЗАХИСНИКАМ"

Воїне, лицарю славний,
Ти зброю тримаєш в руках,
Щоб на нашу країну-державу
Злий не позарився враг.

Протягом 7-15 жовтня 2019 року в нашій школі організовано проведення низки тематичних заходів, присвячених Дню захисника України, Дню українського козацтва, а саме: виховні години, Уроки мужності, лекції, бесіди, зустрічі з військовослужбовцями, виставки художньої та документальної літератури, спортивні змагання тощо.
Класні керівники 5-8 класів провели години спілкування на тему «Цінуємо твій подвиг, солдате», під час яких познайомили учнів з історією свята Дня захисника України та пригадали традиції славного українського козацтва. Учні 9  класів переглянули  художній фільм долучилися до Сократівської бесіди «Служба в Збройних Силах України та захист Батьківщини – конституційний обовʼязок кожного громадянина України». Для учнів 2-11 класів працювала мистецька галерея «Воїн крізь віки».
Багато цікавого та пізнавального змогли учні знайти і в нашій шкільній бібліотеці, адже Галина Олександрівна завжди готує для них цікаві тематичні викладки. Цього разу вона підготувала тематичну полицю «Від козаків до кіборгів»
Учні 10-11 класу взяли участь у військово-спортивних змагання, де намагалися довести, хто з них «Кращий захисник!»
10 жовтня на базі ЗОШ№1 пройшло чергове засідання активістів 4 освітнього округу. Як завжди учасників чекав сюрприз, адже кожне засідання проходить незвично та цікаво. Цього разу всі учасники взяли участь у грі «Відкриваю Україну», яка пройшла  в рамках тижня національно-патріотичного виховання. Активісти об’єдналися в три команди «Козацька родина», «Нащадки козаків» та «Діти України». Протягом гри команди відповідали на питання вікторини, з заданих букв збирали слова по темі козацтва, вгадували козацькі страви по запропонованим інгредієнтам. Після змагань всі команди за участь грамоти. Переможцем гри стала команда «Козацька родина».
Вона набрала найбільшу кількість балів. Зустріч добігала кінця, але сюрпризи на цьому не завершилися. Коротка С. С. (координатор міської РС) запропонувала на згадку про теплу зустріч виготовити «Маленьких ангелів», які всі зможуть подарувати нашим захисникам або своїм рідним та близьким.
11 жовтня представники шкільної команди «Козацька родина» підготували музично літературну композицію «Слава незламним захисникам», де всі ми мали змогу привітати наших захисників зі святом. Та на цьому святкові заходи не завершилися, адже 14 жовтня рій «Козацька родина» долучився до обласного патріотичного вишколу Теренова гра – козацький квест «Ми – юні захисники України».

14 жовтня має бути святим днем не лише для православних християн, але й для всіх свідомих громадян: ми не повинні бути байдужими до минулого рідного краю. У цей складний для України час потрібно знаходити те, що єднає нас – різних, проте рівних громадян вільної держави. Радісно, що українська молодь ревно береже історичну пам'ять нашого народу і популяризує його традиції.    

вівторок, 24 вересня 2019 р.

ТИЖДЕНЬ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ В ШКОЛІ

Здавалося, що буде  так завжди –
Зелене листя і блакитне небо,
І чистота джерельної води –
Всього доволі, стільки, скільки треба.
Здавалось людям, що ось так весь час
Земля ділитись щедро буде з ними
Всім тим, що відкладала про запас –
Скарбами невичерпними своїми.
Та час минає, все ясніш стає:
Робити треба висновки належні.
Земля свої багатства віддає,
Вони ж, хоч і великі, не безмежні.
І треба вірні нам шляхи знайти,
Щоб те, що є у людства, зберегти.


Україна має значні природні ресурси та унікальне навколишнє середовище, але водночас є однією з найбільш екологічно забруднених країн регіону та однією з країн світу, де енергія використовується найменш ефективно.
З метою формування в учнів уявлення про енергозберігаючі технології, розуміння ними необхідності бережливого ставлення до використання енергоносіїв, розвитку навичок роботи із різними джерелами інформації, уміння формулювати думку про способи економного використання електричної та теплової енергії, сприяння розвитку комунікативних навичок під час роботи у групі, уміння вислуховувати думку інших, формулювати власні переконання, сприяння вихованню активної життєвої позиції, почуття власної причетності до загальної справи, зокрема до проблем школи, міста і всієї держави у нашій школі було проведено тиждень енергозбереження, під час якого учні провели цілий ряд заходів.
Конкурс на складання кращої пам`ятки  «Корисні поради для дорослих щодо раціонального використання енергії в побуті» 
Виставка  малюнків та гасел на  тему " Енергозбереження проблема  сучасності».

Міні-лекторій серед учнів    «Альтернативні джерела енергії».
Класними керівниками 1-11 класів створено енергопатрулі у класах з метою постійного контролю за економним використанням енергоносіїв.


Перегляд фільмів та муль-тфільмів «Бережи енергію…».

понеділок, 16 вересня 2019 р.

" ШЛЯХ ДОБРА "

Добро творити — це не просто слово,

Не просто фраза, що не раз звучить.
Це треба для душі обов’язково,
Добро творити — значить мудро жить!
Добро творити — це допомагати
Словами й ділом, кожен день і час.
Це означає — сонце в серці мати.
Це необхідно кожному із нас,
Щоб відчувати, що ти є — людина,
Що недарма у світі ти живеш.


Ось і добіг свого логічного завершення проект IV освітнього округу " ШЛЯХ ДОБРА ". 15 вересня пройшов заключний етап - БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК ВИРОБІВ РУЧНОЇ РОБОТИ. До цього етапу старанно готувалися представники не тільки нашого округу, а й багото небайдужих учнів, учителів та батьків. Кожен прагнув виготовити щось цікаве, незвичне та неповторне, адже всі знали, що кошти отримані від продажу виробів підуть на лікування одного з учнів нашого міста.


МИ ДУЖЕ ВДЯЧНІ ВСІМ, ХТО ДОПОМІГ У ПРОВЕДЕННІ НАШОГО ПРОЕКТУ (УЧАСНИКАМ ТА ЛЮДЯМ, ЯКІ НЕ ЗМОГЛИ БАЙДУЖЕ ПРОЙТИ ПОВЗ НАШ РОЗПРОДАЖ)!!!


26  вересня, на ФОРУМІ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ,  буде визначено ім`я дитини, яка отримає допомогу на лікування!


 Добро творити дуже просто — дуже:
Всміхнутись тим, хто у сльозах чомусь.
Розважити словами, хто в печалі,
І добре слово понести у світ.
І, коли більшого зробити неможливо,
То ж хоч комусь вділи свого тепла…
Бо доброта людська — велике диво,
Вона в усі віки в ціні була.



" РУХ ЗАРАДИ ЗДОРОВ`Я"


Щоб  навчити цінувати власне здоров’я, виховувати в школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом в школі щороку традиційно проводиться Олімпійський тиждень.  Не виключенням став і цей рік. Олімпійський тиждень тривав з 9 по 14 вересня. До проведення   заходів долучилися не лише вчителі фізичної культури а й всі вчителі школи.

Протягом тижня   діти створювали цікаві та змістовні колажі     «Я+СПОРТ», брали участь у виставці малюнків «Спорт у моєму житті»,   змаганнях з триборства, КВЕСТІ,   для початкової школи пройшли «МАЛІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ».  Проведено інформаційні хвилинки «Цікаві олімпійські факти». Учні змагалися не лише у спритності та витривалості, а у знаннях   про олімпійських паралімпійців, спортивні ігри та українських спортсменів.
В спортивному залі відбулася захоплююча гра – змагання з волейболу між командою вчителів та збірною 10-11 класу. В жорсткій боротьбі команда учнів здобула перемогу. Під керівництвом бібліотекаря школи   організована  книжкова виставка «Легенди олімпійських зірок» про   спортсменів-паралімпійців, яка діяла протягом тижня у бібліотеці школи.
Учні школи цей тиждень запам’ятають надовго, адже отримали безліч емоцій, позитивних вражень. А рухливі ігри на свіжому повітрі додали ще й здоров’я. З гарним настроєм та великим задоволенням закінчився Олімпійський тиждень. Ми з гордістю можемо сказати, що в нашій школі ростуть сильні, сміливі, спритні.




Нам відомо – це чудово, Коли ти і ми здорові. Тільки треба знати, Як здоровим стати. Є один рецепт у світі – Він усім підходить дітям : Якщо будем спорт любити, Зможем років сто прожити !



пʼятниця, 13 вересня 2019 р.

Конкурс-виставка малюнків та колажів до Дня визволення Краматорська від фашистських загарбників. «Краматорськ – мирне місто!»

Протягом тижня в нашій школі проходила виставка-конкурс малюнків та колажів до Дня визволення Краматорська від фашистських загарбників. «Краматорськ – мирне місто!» і ось нарешті наші переможці:
Косарич Ольга - 8-Б клас; Федоренко Ксенія - 8-А клас; Кононенко Анастасія 7-А клас





вівторок, 10 вересня 2019 р.

КВЕСТ
«МИ ЗА
ЗДОРОВИЙ
СПОСІБ ЖИТТЯ»
(для учнів 5-6 класів)
  
«МИ ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ»
Мета: Прищеплювати гігієнічні навички, бажання дітей бути здоровими, бажання вести здоровий спосіб життя. Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я, повагу до здоров'я інших людей, сприяти підвищенню інтересу дітей до занять фізичною культурою та спортом.
Місце проведення:   спортивний майданчик
Розробка виховного заходу для учнів: 5-6 класів
Хід гри
Квест – це пригоди. Під час гри кожна команда проходить станції – етапи, де вчителі проводять з гравцями рухливу гру і дають творче завдання. Вони також оцінюють виконання завдань і виставляють бали у маршрутному листі.
Квест починається із збору команд, їх представлення та оголошення правил гри.
Музична постановка «Звеличені спортом»
Ведучий: Доброго дня всім. Раді вітати вас на сьогоднішній грі-квесті ««Ми за здоровий спосіб життя»
Ведучий:            
Хто здоровий, той сміється
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини
– Це ж чудово для людини.
Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача,
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати.
Бо здоров’я – це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно.
І доступні для людини
Всі дороги і стежини.
Ведучий:   Дозвольте пояснити: квест – це спортивно-розважальна та інтелектуально-командна гра. Під час неї команди змагаються один з одним за перемогу та головний приз.   Команди переміщаються від станції до станції та виконують різноманітні завдання.
Ведучий:  Цей квест присвячений здоров’ю та всьому, що з ним пов’язане. Мета команд – виконати всі завдання першими!
Ведучий:
Для успішного просування команди вперед і подолання перешкод на окремих етапах дійте почергово і дотримуйтесь правил.
Правило 1. Застосовуйте при виконанні завдань вашу енергію та креативність! У вас все вийде, рухайтесь далі та перемагайте!
Правило 2. Відвідуйте станції суворо за порядком, написаним в вашому маршрутному листі На виконання кожного із завдань дається до 10 хвилин.
Правило 3. З Помічниками, як із суддями, НЕ СПЕРЕЧАЮТЬСЯ!
Правило 4. Не консультуйтесь з членами інших команд, не заважайте та не допомагайте іншим командам. Це змагання, тому завдання кожної команди –
перемогти! За порушення цього правила команду можуть відправити на перший етап змагань чи дискваліфікувати.
Бажаємо успіхів!
СТАНЦІЯ 1 «ЗАГАДКОВА»
Загадки про спорт і здоров’я
Команда за 1 хвилину має до кожної букви слова «ЗДОРОВЯ» підібратияк найбільше інших слів які відносяться до здорового способу життя - Наприклад, буква «З» - зарядка, загартовування, задор и т.д.
За правильну відповідь на кожну букву – 0,5 балів+10 балів за загадки і частину фрази
( Д - дієта, душ, доріжка и т.д.;
О - обід, оптимізм и т.д.;
Р - режим, робота и т.д.;
О - операція, олімпіада, облік і т.д.;
В - вода, вітаміни, витривалістьі т.д.;
Я - яблуко.)


Загадка 1
Бокс, хокей, бобслей, футбол,
Сноуборд і волейбол…
Стадіон, басейни, корт -
Об’єднало слово… спорт.

Загадка 2
Дві команди, як в футболі,
Та на крижаному полі,
І дорослих, і дітей
Позбирав на лід… хокей.

Загадка 3
Кулю шкіряну ганяють,
Лиш одну на полі мають!
По ногах не б’ють — це фол!
Називають гру… футбол.

Загадка 4
Той, хто диво-дошку має,
Із гори, мов птах злітає.
Це не гра — зимовий спорт!
Зветься вид цей… сноуборд.

Загадка 5
З гірки мчаться сани-біб,
В них сидить кілька осіб.
Швидкість там — не для дітей!
Звуть вид спорту цей… бобслей.

Загадка 6
Ця спортивна боротьба -
Рух на лижах і стрільба…
Гонка-справжній марафон!
Цей вид спорту… біатлон.

Загадка 7
Спуск на лижах із гори
Де проходи — прапори!
Назва схожа з нашим салом,
А вид спорту зветься — слалом.

Загадка 8
Сіла купа дітвори
І поїхала з гори…
Люблять їх усі малята.
Звуть візочок цей… санчата.

Загадка 9
З нетерпінням зиму ждуть,
Лід малюють — іскри йдуть!
Гострі та стрімкі вони.
Мають назву… ковзани.

Загадка 10
Покатають нас вони,
Але це не ковзани!
Білі, чорні, сині, рижі…
Дощечки ці звуться.. лижі.



СТАНЦІЯ 2 «РУХ = ЖИТТЯ»
Наше життя подібне танцю. Все це тому, що наш характер тісно переплітається з мовою тіла. Як і в танцях, так і в житті з’являються нові ідеї, плани, а також щось нове, після чого хочеться реалізовувати це в житті.
Як сказав Жак д'Амбуаз, танець — це твій пульс, биття твого серця, твоє дихання; це ритм твого життя; це вираження в часі і русі, в щасті, радості, смутку і заздрості…
Танець – це вічний рух, а рух – це життя, тож давайте трохи потанцюємо
5 клас«Самолет»             6 клас «Весь мир танцует чику рику»

СТАНЦІЯ 3 «МИ ОБИРАЄМО СПОРТ!!!»
Зробити фото на задану тематику
(використовуючи бутафорію)

СТАНЦІЯ 4 «Я + СПОРТ»
Завдання для команд: пройти естафету за найкоротший час: стрибки в мішках (2 представники), біг «на трьох ногах» - дві ноги представників команди зв’язуються мотузкою (2 представники), «качиний крок» (2 представники), ходьба на руках – один представник стає на руки, другий тримає його за ноги (2 представники).
Обладнання: 2 мішки, мотузка для зв’язування ніг, рукавиці для ходьби на руках.
Оцінювання: Помічник фіксує в маршрутному листі час проходження естафети. Під час підведення загальних підсумків гри-квесту, судді переводять час проходження естафети командою у бали, проранжувавши результати всіх команд від найгіршого до найкращого (сума балів обернено пропорційна до затраченого часу (максимум 12 балів).
СТАНЦІЯ 5 «МИ ЗА ЗДОРОВИЙ ОБРАЗ ЖИТТЯ!!!»
Розшифрувати та виконати завдання
«Зняти відео музичної зарядки»

Список використаної літератури
1.     Гончаренко Т. Психопрофілактика. – К: «Шкіл. світ», 2003. – 112 с.
2.     Ієвлева, В. За здоровий спосіб життя [Текст]: Ток-шоу для уч. 9-11 кл. /
В. Ієвлева // Шк. світ. – 2009. - № 6 (лют.). – С. 14-15
3.     Кметь, О. Подорож до країни чистоти [Текст]: сценарії / О. Кметь //
Розкажіть онуку. – 2009.- № 5-6 (бер.). – С. 120-121
4.     Кончиц, І. Мандрівка островами [текст]: пізнавальна гра для підлітків:
здоровий спосіб життя / І. Кончиц // Шк. світ. – 2008. - № 40 (жовт.). – С. 12-18
5.     Туріщева Л.В. Тиждень психології в школі. – Х: «Основа». – 2011. – 208 с.

6.     Шаповал Т. Психологічні тренінги в школі. – К: «Шкіл. світ», 2006. – 128с.